Skip to main content

Obchodní centrum ATRIUM Optima

Detaily projektu
 • Autor
  Ing. Slavomír Dluhý, aut. arch. ČKA/ SKA
 • Účel
  Obchodní centrum
 • Projekt
  ATELIÉR DLUHÝ
 • Řešená plocha
  5.500 m2
 • Struktura
  1 nadzemní podlaží
  2 nadzemní podlaží, galerie
 • Projekt / realizace
  2012 / 13 / 14 / 15 / 16
Popis projektu

Cílem projektu bylo vypracovat komplexní redesign veřejných interiérových prostor Obchodního centra ATRIUM Optima v Košicích podle zadání investora.

Z architektonického hlediska v interiérovém prostředí OC vytváříme jakýsi komorní interiérový urbanismus s novým kreativním názorem.

Dispoziční řešení jsou navržena s cílem vytvořit pro návštěvníky komfortní a příjemnou atmosféru pomocí základních nábytkových a mobiliářových prvků ve vzájemně vyvážené funkční kompozici a vhodné světelné atmosféře. Jejich atypické provedení dodává prostorům novou tvář a jednotící charakter.

Řešení obnáší mimo jiné změnu interiérového zařízení hlavní části, která je určena pro restaurační služby. Nepřehlédnutelnou změnou prošel i samotný stropní podhled centrální části. Původní, podhledově přiznanou ocelovou konstrukci střešní skladby jsme dokončili sníženým závěsným lamelovým AL podhledem ve výtvarném provedení povrchu podle vlastního grafického návrhu.
Podhled je pásově prosvětlovaný světelnými zdroji v linii resp. doplněný bodově. Pásy svítidel jsou zavěšené nad lamelovým podhledem na samostatné konzolové rastrové konstrukci. Liniovým difúzním svícením takto usilujeme o dosažení optického zvlněného efektu.

Součástí našeho řešení bylo také vypracování atypických designových systémových informačních a navigačních prvků určených pro zkvalitnění a zefektivnění pohybu návštěvníků centra.Ty jsou materiálově realizované prostřednictvím nejmodernějších technologií se zapracovanými prvky interaktivního charakteru.

Slavomír Dluhý


Architektura
Interiérový design

Kontakt