Skip to main content

Obchodní centrum Nábytek SANAS

Detaily projektu
 • Autor
  Ing. Slavomír Dluhý, aut. arch. ČKA/ SKA
 • Účel
  Obchodní prostory
 • Projekt
  ATELIÉR DLUHÝ
 • Řešená půdorysní plocha
  1.085 m2
 • Struktura
  1 podlaží, výstavní prostory
 • Projekt
  2013
Popis projektu

Cílem projektu bylo zrekonstruovat interiér původního objektu na nové moderní Obchodní Centrum nábytku a bydlení. Objekt je členěný na dva vzájemně stavebně, funkčně, komunikačně a účelově propojené celky.

Vstupní část OC je tvořena zádveřím, centrální prodejní plochou, obvodovými prodejními plochami ,sociálním zázemím pro návštěvníky a personál OC. Administrativní zázemí je součástí bočního křídla, v němž je situovaná i výkladová prezentace OC.

Stavebně – interiérové konstrukce hlavního výkladového prosklení a skladby stropu se skládají z obloukově přetvarovaných dřevěných lepených nosníků s tzv. obráceným – přiznaným dřevěným stropem a z designových ocelových statických prvků.

Prodejní hala OC jako hlavní výstavní prostor je dispozičně přehledně rozdělená na prodejní plochy celoobvodového a centrálního uspořádání.

Zvláštností interiérového řešení je nově navržené řešení stropních akustických podhledů. V závislosti na požadavcích statiky a minimálního přitížení původní střešní konstrukce stropů je podhled ztvárněný celoplošným dvouúrovňovým snížením. Jako materiál je použitý speciální ultralehký velkoformátový panelový podhled Techstyle Hunter Douglass bílé barvy s možností vyklápění panelů pro servis technologických instalací.

Slavomír Dluhý


Architektura
Interiérový design

Kontakt