Skip to main content

Hotel Ambassador ****

Detaily projektu
 • Autor
  Ing. Slavomír Dluhý, aut. arch. ČKA/ SKA
 • Účel
  Hotel ****
 • Projekt
  ATELIÉR DLUHÝ
 • Řešená půdorysní plocha
  1.300 m2
 • Struktura
  Rekonstrukce, dostavba, novostavba
 • Projekt
  2007 / 2008
 • Realizace
  2009
Popis projektu

Cílem našeho projektu komplexní rekonstrukce historického objektu hotelu v centru města Košice bylo, navrhnout nové dispoziční řešení pro chybějící a nezbytné vybavení objektu s řadou funkcí, včetně návrhu všech interiérů.

Situace dotčené parcely se nachází ve stísněných podmínkách chráněné památkové zóny.

Stávající, nevyužitou část parcely, jsme doplnili projektem výstavby samostatně stojícího objektu s plně vyřešeným funkčním vybavením pro polyfunkci a zvýšením celkové ubytovací kapacity. Původní, hlavní historický objekt jsme podle našeho stavebně – interiérového projektu významným způsobem samostatně zrekonstruovali, včetně atypických interiérů. Oba objekty jsme interiérovým řešením, vzájemňe propojili prosklenou komunikační lávkou.

Koncepce našeho architektonického návrhu hotelu AMBASSADOR ****, se skládala z nové dispozice základních, centrálních a periferních struktur v objektu. Od změny polohy recepce, přes zřízení nové restaurace, která v hotelu chyběla, dostavbou bočního křídla pro sociální zařízení s technickým příslušenstvím až po náročnou výstavbu nového čtyřpodlažního objektu s ubytovacím traktem, polyfunkčním a konferenčním sálem, kuchyní s gastronomickým zázemím a hotelovými servisními prostory.

Celkový návrh architektury a designu interiérů, se vyznačuje rafinovanou elegancí, které jsme se snažli dosáhnout použitím kvalitních materiálů a vysokou úrovní jejich řemeslného zpracování do nejmenších detailů.

Slavomír Dluhý


Architektura
Interiérový design

Kontakt