Skip to main content

Hotel Ambassador ****

Detaily projektu
 • Autor
  Ing. Slavomír Dluhý, aut. arch. ČKA/ SKA
 • Účel
  Hotel ****
 • Projekt Interiéru
  ATELIÉR DLUHÝ
 • Řešená půdorysní plocha
  1300 m2
 • Struktura
  Rekonstrukce, dostavba, novostavba
  1 nadzemní podlaží, recepce, společenské prostory
  1 podzemní podlaží, wellness
  2 nadzemní podlaží, společenské prostory
  3 nadzemní podlaží, ubytování
  4 nadzemní podlaží, ubytování
 • Projekt
  2007/ 2008
 • Realizace
  2009
 • Spolupráce s výtvarníky
  Fotograf : Prof. Prekop Rudolf, FAMU Praha
  Akademický malíř : Broniševský Vladimír, Košice
  Akademický malíř : Mgr. Art. Megyesi Pavol, Košice
Popis projektu

Cílem našeho projektu komplexní rekonstrukce historického objektu hotelu v centru města Košice bylo, navrhnout nové dispoziční řešení pro chybějící a nezbytné vybavení objektu s řadou funkcí. Situace dotčené parcely se nachází ve stísněných podmínkách chráněné památkové zóny.

Stávající, nevyužitou část parcely, jsme doplnili projektem výstavby samostatně stojícího objektu s plně vyřešeným funkčním vybavením pro polyfunkci a zvýšením celkové ubytovací kapacity. Původní, hlavní historický objekt jsme podle našeho stavebního projektu významným způsobem samostatně zrekonstruovali, včetně interiérů. Oba objekty jsme interiérovým řešením, vzájemně propojili prosklenou komunikační lávkou.

Koncepce našeho architektonického návrhu hotelu AMBASSADOR ****, se skládala z nové dispozice základních, centrálních a periferních struktur v objektu. Od změny polohy recepce, přes zřízení nové restaurace, která v hotelu chyběla, dostavbou bočního křídla pro sociální zařízení s technickým příslušenstvím až po náročnou výstavbu nového čtyřpodlažního objektu s ubytovacím traktem, polyfunkčním a konferenčním sálem, kuchyní s gastronomickým zázemím a hotelovými servisními prostory.

Celkový návrh architektury a designu interiérů se vyznačuje rafinovanou elegancí, které jsme se snažili dosáhnout, použitím kvalitních materiálů a vysokou úrovní jejich řemeslného zpracování do nejmenších detailů.

Slavomír Dluhý


Architektura
Interiérový design

Kontakt