Skip to main content

Podkrovní byt Štefánikova

Detaily projektu
 • Autor
  Ing. Slavomír Dluhý, aut. arch. ČKA/ SKA
 • Účel
  Podkrovní byt
 • Projekt
  ATELIÉR DLUHÝ
 • Plocha pozemku
  134 m2
 • Struktura
  Podkroví a mezonet
 • Projekt
  2016
 • Realizace
  2017
Popis projektu

Rekonstrukci podkrovních prostor historického bytového domu z počátku 20. století pod vedením našeho ateliéru, provázela výborná atmosféra odvíjející se od samotného přístupu majitelů. Ti nám u tvorby interiéru ponechali volné ruce.Tímto spůsobem se nám podařilo vytvořit takový hodnotný prostor, který vyhovuje mladé rodině, ale je zároveň flexibilní a nadčasový a bude tak vhodným útočištěm pro své majitele i do budoucna.

Naše první návrhy byly spontánní a skici nabraly základní podobu velmi rychle. Největším ůkolem, bylo splnění zadání v podobě využití vyšší dispoziční části podkroví / mezonetu/ za účelem vytvoření další obytné zóny s hygienickým zázemím. V neposlední řadě jsme se museli vypořádat i s realizací střešní terasy. Poté proběhla optimalizace návrhu s majiteli, kteří patří mezi nadšence, co se renovací historických objektů týče. Výsledek byl následně obměňován operativně a málo. Mezi oběma stranami panovala maximální důvěra s tvůrčí atmsoférou, které společně vyústili v pozitivní výsledek.

Bytový dům cihlové konstrukce s téměř stoletou historií disponoval nevyužitými půdními prostory, které se dostaly do rukou mladé rodiny. Té imponovalo především umístění stavby v samotném historickém centru Košic. Dále ji nadchla velikost podkroví a možnost výstavby mezonetového bytu v něm. V neposlední řadě uchvátil samotný výhled do okolí, který byl zužitkován vybudováním terasy o konečné velikosti 12 m2. Celková rekonstrukce trvala celkem 1 rok.

Slavomír Dluhý


Architektura
Interiérový design

Kontakt